20 Ekim 2010 Çarşamba

P&G 2010 Sonbahar-Kış Makyaj Modası

P&G Beauty’in her sezon moda akımlarını belirleyerek hazırladığı trend raporuna göre, 2010 Sonbahar/ Kış makyajında doğallık ön planda.
Bu sezon makyajda “Makyajsızmış gibi” bir görünüm elde etmek önemli. Bu gerçek anlamda zıtlıkların yaşandığı bir sezon” diyen ve “Makyaj ya var ya da sanki makyajsızmış gibi bir görünüm var ” diyen Max Factor Makyaj Uzmanı Pat McGrath, 2010 Sonbahar/ Kış defileleri için 6 trend tasarladı: ‘Zarif Mükemmellik’, ‘Açık Hava Tazeliği ‘ , ‘Vitrin Mankeni Güzelliği’ , ‘Monoton Gözler’ , Kaş Şekillendirme’ ve ‘Belirsiz Dudak-Belirgin Dudaklar’…

Zarif mükemmellik P&G 2010 Sonbahar Kış makyaj modası
Zarif mükemmellik
Mükemmel bir baz, makyajsızmış gibi görünüm için önemli. Mükemmel biçimde aydınlatılan temiz, minimal, güzel ve doğal ciltler, gözler önüne seriliyor. İnci gibi aydınlık ve ışıldayan bir cilt ortaya çıkıyor. Max Factor Makyaj Uzmanı Pat McGrath, modern teknolojik fondötenlerin, bu görünümü elde etmek için şart olduğunu vurguluyor ve kapatıcılar ile pudranın birlikte kullanımının bu görünümün elde edilmesi için kesinlikle gerekli olduğunu belirtiyor.
Açık hava tazeliği P&G 2010 Sonbahar Kış makyaj modası
Açık hava tazeliği
Pembemsi, bordomsu, turuncumsu renkler ve bunların karışımı dahil olmak üzere çeşitli allık renklerinin kullanılması ile elde edilen tazelenmiş yüzler için Pat McGrath, “Soğuk ortamdan yeni gelmiş görünüm” diyor ve bu görünümü elde etmek için yanaklara açık pembe allığı, hafifçe uyguluyor.
Vitrin mankeni güzelliği P&G 2010 Sonbahar Kış makyaj modası
Vitrin mankeni güzelliği
Tüm kadınların birbiriyle aynı göründüğü standart güzellik anlayışını ortaya çıkaran bu trend için, Pat McGrath, kızların her birinin dış görünümünü standartlaştırmak için nötr tonlar kullanarak yüz karakteristiğinin fazlasıyla vurgulandığı vitrin mankeni benzer bir cilt yaratıyor.
Monoton gözler P&G 2010 Sonbahar Kış makyaj modası
Monoton gözler
Daha az sert algılanan bir görünüm elde etmek için bej, mantar rengi, grimsi kahverengi, kahverengi ve gri renklerden oluşan bir palet kullanan Pat McGrath,”Bu sezon daha yumuşak, dumanlı gözler görüyoruz ” diye belirtiyor. Şık ve sade görünüm elde etmek için göz kapağı, göz ve alt kirpik çizgilerinin altında yumuşak bir mantar rengi, göz kapağının iç kısmında az miktarda göz kalemi ve sadece üst kirpiklerde maskara kullanılıyor.
Kaş şekillendirme P&G 2010 Sonbahar Kış makyaj modası
Kaş şekillendirme
Güçlü kadına dair yeni bir güzellik idealinin ortaya çıktığı bu sezonda, kaşlar ve kaşların detaylandırılması gerçek anlamda odaklanılan bir konu haline geliyor. “Boyanmış kaşlar, tek kaş, mükemmel kaşlar, erkeksi kaşlar… McGrath, “Bunların tümü bu sezon gerçek birer tema oldu” diyor. Siyah ve kahverengi sıvı kalemler kullanılarak kaşlar tek tek çiziliyor. Bazı modellerin kaş rengi açılıp; mavi, yeşil, turuncu, pembe ve şeftali rengine boyanıyor.
Belirsiz dudaklar P&G 2010 Sonbahar Kış makyaj modası
Belirsiz dudaklar
Varlığı ile yokluğu ayırt edilemeyen belirsiz dudak görünümü elde etmek için parlatıcı değil, dudak koruyucusu kullanılıyor.
Belirgin dudak P&G 2010 Sonbahar Kış makyaj modası
Belirgin dudak
2010 Sonbahar/Kış sezonunda dudak renk paleti, koyu renkli meyvelerden oluşan bir sepeti andırıyor. Renklerin, dudakların ortasından dışarıya doğru yavaşça aktığı derin ve koyu erik rengi uygulanıyor. Dudaklara, şarap kırmızısı uygulanarak kurutuluyor ve daha sonra yeniden sürüldükten sonra mükemmel mat kadife etkisi yaratılıyor. Ya da erik rengi şaffaf bir ruj uygulandıktan sonra, rengin yumuşatılması için kağıt mendil uygulanıyor. Göz alıcı kırmızı parlak dudaklar, solgun cildin üzerinde belirgin bir ifade yaratıyor.

Hiç yorum yok: